Renault predstavuje autonómny dopravný systém na univerzitnom kampuse

Renault, spolu s mnohými francúzskymi technologickými a dopravnými spoločnosťami, navrhol autonómny systém verejnej dopravy v areáli univerzity v Paríži-Saclay.
Projekt, ktorý ponúka nočný autobus medzi polčasom a 3:00 a tri autonómne prototypy Renault Zoe počas dňa, projekt ukazuje, aké súčasné úrovne autonómnych technológií sú schopné v relatívne kontrolovanom prostredí.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Všetko, čo potrebujete vedieť o autonómnych vozidlách
Nočný autobus funguje na „komerčnej rýchlosti“ a používa existujúce jazdné pruhy autobusov. Beží mimo bežných otváracích hodín pre verejnú dopravu v oblasti, slúži štyri zastávky na vzdialenosť okolo šiestich kilometrov (3,7 míľ). Autobus prebieha medzi Saclay Plateau – niekedy známym ako francúzske Silicon Valley – a blízkou vlakovou stanicou Massy.
16

Prototypy autonómnych Renault Zoe sú medzitým vozidlá na požiadanie, privolané prostredníctvom aplikácie pre smartfóny a sú navrhnuté tak, aby kyvadlové a zamestnancov v areáli Paríž-saclay do vopred určených bodov vyradenia. Ako zdieľaná služba sa Zoe zastaví a vyzdvihne ostatných používateľov, ktorých cesty zapadajú do existujúcich jazdcov.
Experimentálna povaha služieb znamená, že nie sú úplne otvorené pre verejnosť, ale budú „postupne sprístupnené panelu používateľov“. Dohľad nad projektom Autonómny laboratórium v ​​Paríži-Saclay prichádza prostredníctvom zariadenia dohľadu na vlakovej stanici Massy.
Zatiaľ čo tieto dve transportné riešenia sú v súčasnosti experimentálne, slúžia na demonštráciu, ako je súčasný stav technológie vlastného riadenia schopný-aspoň v prototypovej forme-prevádzky v vopred definovaných oblastiach. Výber polohy je logický, v areáli Paríž-saclay a plošina Saclay domov mnohým technológiám a autonómnym firmám a výskumným laboratóriám.
Campus University of Paríž-Saclay bol otvorený v roku 2015 a je minulosťou širšieho projektu v oblasti, ktorý zjednotil niekoľko zariadení a podnikov vysokoškolského vzdelávania s úmyslom súperiť s zavedenými akademickými globálnymi technologickými centrami, ako sú MIT, Harvard a Oxbridge. Niektoré odhady umiestnili predpovedanú hodnotu pripojených a autonómnych automobilov na celom svete 900 miliárd GBP do šiestich rokov.
Medzi spoločnosti Renault patrí aj spoločnosti, ktoré sa zapojili do projektu, Group, IRT SystemX, Vedecom a University of Paríž-Saclay, ktorý spustil projekt Autonomous Lab v Paríži-Saclay. Experimenty financujú čiastočne francúzska vláda a sú oficiálne známe ako EPAP: eko-mobilité par véhicules autonómie sur le Territoire de Paris-Saclay alebo ekologická mobilita vozidla v oblasti Paríž-saclay.

Ste nadšení vzostupom autonómnych automobilov? Dajte nám vedieť svoje myšlienky nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post